KREATYNA - dlaczego musisz stosować?

Stosujecie kreatynę? Jeśli nie, to zapraszam do posta.

Po ponad 5 latach przerwy od stosowania suplementacji poprawiającej wyniki sportowe zakupiłem sobie kreatynę :)

Nie wiem czemu jej nie stosowałem tyle lat, bo wcześniej była moim podstawowym suplementem, stosowanym kilka razy w roku.

Pamiętam swój pierwszy cykl na kreatynie... (rozmażony) i to jeszcze z włączeniem odpowiednio zbilansowanej diety na masę. Siła w poszczególnych bojach skoczyła mi o 15-20kg, a masa o 8kg. To był game changer w rozwoju mojej sylwetki i siły.

🛑 Zobacz jakie korzyści możesz uzyskać z suplementacji kreatyną:

🏋️‍♀️ Zwiększenie siły i masy mięśniowej - Kreatyna zwiększa syntezę białka w mięśniach, co przyczynia się do wzrostu ich objętości i siły.

🚣‍♀️ Zwiększenie wytrzymałości mięśniowej - Kreatyna pomaga dostarczyć dodatkową energię mięśniom, co pozwala na dłuższe i intensywniejsze treningi.

💪 Poprawa zdolności regeneracyjnych mięśni - Kreatyna przyspiesza proces regeneracji mięśni po treningu, co pomaga zmniejszyć bolesność mięśni i zwiększyć ogólną wydajność treningową.

🧠 Poprawa funkcjonowania mózgu - Kreatyna jest stosowana w niektórych badaniach naukowych jako środek wspomagający funkcjonowanie mózgu, co może mieć pozytywny wpływ na pamięć, koncentrację i kreatywność.

🏃‍♂️Kreatyna może pomóc w zwiększeniu mocy mięśniowej i szybkości, co przekłada się na lepsze wyniki w sprintach i innych dyscyplinach sportowych wymagających wysokiej mocy i intensywności.

🧠Poprawa zdolności kognitywnych - Niektóre badania sugerują, że kreatyna może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu i poprawić zdolność do wykonywania złożonych zadań poznawczych.

Polecam jednak suplementację kreatyną dopiero po kilkunastu miesiącach regularnych, przemyślanych treningów, dzięki temu w pełni wykorzystacie jej potencjał, a pierwszy cykl na kreatynie naprawdę dużo daje :)